6 praktických rád pre atopikov o oblečení

Oblečenie prichádza do kontaktu s pokožkou počas celého dňa. Nesprávne zvolený materiál a starostlivosť o oblečenie môže príznaky atopického ekzému ešte viac zhoršiť. Stanislava Malcová, dizajnérka šetrného oblečenia pre atopikov, prináša 6 praktických rád o tom, aké oblečenie vyberať a ako sa o neho správne starať, aby ste čo najviac zmiernili príznaky atopického ekzému. A teraz máte jedinečnú príležitosť vyhrať jeden kúsok z jej kolekcie MILD.

Už v minulosti sme písali článok o tom, na čo si pri výbere oblečenia dať pozor, aby sme chránili krehkú detskú pokožku. A dnes sa pozrieme na ďalšie rady, ktorých sa držať pri výbere a starostlivosti o oblečenie. 

 1. Kvalita vody, ktorú pijeme, umývame sa ňou a perieme v nej veci môže ovplyvňovať náš život. Usadeniny vodného kameňa neprospievajú nikomu, no najmä nie citlivej a atopickej pokožke. Dávajte si pozor na chlórovanú a tvrdú vodu. Tú je najvhodnejšie zmäkčiť priamo zmäkčovačom vody alebo sa môže použiť sóda, či citrónová šťava.
   
 2. V tomto prípade je vhodné používať pracie prostriedky, ktoré sú určené priamo pre ľudí s ekzémom. Napríklad produkty značiek Tierra Verde alebo Sonett neobsahujú toľko dráždivých zložiek ako bežné pracie prostriedky. Tie bývajú často preparfumované alebo pôsobia na kožu agresívne. Ak by boli aj tieto prostriedky pre vás nevhodné, pretože by vás dráždili, tak vyskúšajte pranie pomocou mydlových orechov.
   
 3. Zbytky pracieho prostriedku na oblečení sú u človeka s citlivou pokožkou nevhodné. Ak na pranie používate aviváž, je nutné ho z odevu čo najviac eliminovať. Nechajte prádlo aj niekoľkokrát prejsť preplachovaním v práčke.
   
 4. Oblečenie môžeme prať aj na vyššej teplote (40-60 °C) a nechať sušiť aj v sušičke, keďže nám do odevu nepridáva žiadne ďalšie zložky. Zvažujte však, ktoré materiály je vhodné vystavovať tak vysokým teplotám a pri ktorých to radšej nerobiť.
   
 5. Všetky tieto podmienky najlepšie znáša kvalitné bavlnené oblečenie. Oblečenie by nemalo byť priliehavé, ale skôr voľnejšie, aby pokožka atopika mohla stále dýchať.
   
 6. Dávajte si pozor aj na farby, ktoré môžu byť vo veľa prípadoch veľmi agresívne pre pokožku. Možno vás prekvapí, že čisto biely materiál už prešiel pred samotným výrobným procesom bielením v agresívnych látkach. Preto je najvhodnejšie voliť nefarbenú surovú bavlnu.
   

Kolekcia MILD

Stanislava Malcová sa v rámci svojej diplomovej práce na vysokej škole začala venovať téme oblečenia pre ľudí s citlivou pokožkou. Po ukončení štúdia sa rozhodla v tom pokračovať a založila značku MILD. Sústredí sa na výrobu oblečenia pre dospelých s citlivou a atopickou pokožkou. Všetky kúsky sú vyrobené v Českej republike a sú z biobavlny, vlákna Tencel a obsahujú aj stopy chitosanu, ktorý má vplyv na regeneráciou pokožky. 

VYHRAJTE OBLEČENIE ZNAČKY MILD

Zapojte sa do súťaže a získajte do svojho šatníka kvalitný kúsok vyrobený z prírodných materiálov. Stačí, ak nám napíšete, ktorý kúsok oblečenia by ste radi mali vo svojom šatníku. Chcete pohodlný kúsok na domáce leňošenie alebo skôr funkčný a štýlový odev do práce, či mesta? Nechajte sa inšpirovať na webovej stránke alebo sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Súťaž trvá do 26.8. a jedného šťastného výhercu budeme kontaktovať e-mailom. Pravidlá súťaže nájdete tu.

SÚŤAŽ UKONČENÁ
Výhercom súťaže sa stáva Lucia L. Výherca bude kontaktovaný prostredníctvom e-mailu do 10.9. 2020.

3.5000

Bol pre vás tento článok užitočný?

Nie

Nie

Veľmi užitočný

Ďakujeme za Váš hlas

Nenechajte si ujsť aj tieto články