Šport a slnko idú perfektne dokopy. Neveríte?

Nestihli ste ani tento rok novoročnú očistu vo fitness centre? Nič nie je stratené - máme pre vás tip na štyri športy, ktoré sú ideálne práve počas leta.

Niektorí sa snažia zhodiť iba to, čo nabrali počas Vianoc, no ďalší sa už pomaly pripravujú na letnú postavičku do plaviek. S príchodom jari sa pridávajú ďalší a ďalší, pretože vymeniť vydýchané fitká za pravidelnú polhoďku behu v miestnom parku, je naozaj príjemné. Nestihli ste ani túto vlnu? Stále nie je neskoro. Prinášame vám 4 športy, ktoré robia s postavou zázraky a zároveň sú ideálne práve počas leta.


Tieto 4 športy vás dajú do formy:

BEH
behanie

Nie je nič jednoduchšie, ako prejsť z chôdze do pozvoľného behu. K tomuto finančne nenáročnému športu potrebujete akurát vhodnú obuv a chuť vyraziť. Pravidelné behanie sa postará nielen o dobrú kondíciu, ale posilní nohy, srdce a samozrejme aj výdrž. Pre tých, ktorí majú tých kilečiek navyše o niečo viac, sa odporúča začať najprv s rýchlou chôdzou. Vhodný je aj nord walking v kombinácii s miernym kopcovitým terénom.


CYKLISTIKA

Bicykel je výborný najmä pre svoju fyzickú nenáročnosť. Pravda, ak nebývate práve v hornatej oblasti. Je skvelý nielen na šport, ale aj ako dopravný prostriedok. Ak však chcete nejaké tie kilá aj zhodiť, potrebujete si udržať tempo a hlavne čas. Pre chudnutie s bicyklom sa odporúča jazdiť aspoň 45 minút. Keďže v lete stúpajú teploty veľmi rýchlo,  je dobré zvoliť priedušné, či rovno funkčné oblečenie, ktoré dobre odvetrá nadbytočnú vlhkosť.


PLÁVANIE

Do pozornosti dávame ďalší šport, ktorý počas leta nemusí byť devízou iba krytých plavárni. Slnkom rozohriate vodné nádrže a prírodné kúpaliská sa ponúkajú tiež. Plávanie zapája väčšinu svalov, no najviac vám pomôže posilniť chrbticu a vyformuje brucho, prsia, nohy a vnútorné stehná. Veľkou výhodou plávania je práve to, že minimálne zaťažuje kĺby. Plávať sa odporúča aspoň 3x do týždňa a ideálne aspoň po dobu 1 hodiny.


KORČUĽOVANIE 

Pridávame aj veľmi obľúbený šport pre tých, ktorí radi vymenia zimný ľad za letný asfalt. Inline korčuľovanie je síce o niečo náročnejší pre začiatočníkov, no keď sa do toho dostanete, zábava sa môže začať. Nie je hádam nič lepšie na tvarovanie stehien a najmä zadku :) Odporúčame aj kvalitnú výbavu chráničov, prilbu a spoľahlivú brzdu.

Často sa stretávame s tým, že prvotné nadšenie zo športu dáva počas leta zabudnúť na ochranu pred slnkom. Ľudia si opaľovacie krémy a balzamy spájajú skôr s opaľovaním, no aj celodenná túra na bicykli bez vhodnej ochrany môže skončiť nemilým večerným prekvapením. Slnko je pritom prirodzený a veľmi účinný spôsob, ako podporiť v tele tvorbu vitamínu D 
a pozitívne naladiť celý organizmus.

Šport je rýchly a rovnako je dobré, ak vám natieranie netrvá celú večnosť. Napríklad taký  Photoderm Mineral v spreji poskytuje rýchlu a pritom maximálnu ochranu pred slnečným žiarením pre pokožku alergickú na chemické filtre, parfumáciu a pokožku alergickú na slnko. 

BIODERMA priniesla aj inováciu - ultraľahkú fluidnú textúru v spreji, bez chemických filtrov, ktorá nezanecháva mastný film. To je obzvlášť praktické ak sa pri športe zvyknete nadmerne potiť. Ako sme spomínali, aplikácia je veľmi jednoduchá, no treba ju opakovať vždy po pobyte vo vode, zotretí alebo po športe.

A ešte jeden špeciálny tip. Počas športovania pite naozaj dostatok vody. Prečo? Voda napomáha transportu kyslíka do svalov a pripravuje ich na tvrdú fyzickú záťaž. Konzumácia vody taktiež pomáha odvrátiť svalové kŕče, premazať kĺby a predchádza svalovej únave, alebo trvalému poškodeniu. 

5.0000

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoďte ho.

Stačí jeden klik na hviezdičku.

Nezaujal

Je skvelý!

Ďakujeme za Váš hlas

Podeľte sa o tento článok s priateľmi.

Budete vedieť ako prví

Neustále pridávame príbehy, rozhovory a odborné rady, ktoré vám môžu byť v riešení atopického ekzému veľmi nápomocné. Ak nám necháte e-mail, budeme vás informovať ako prvých.