Atopický ekzém u detí rieši aj kozmetika

Stretli ste sa aj vy s atopickým ekzémom u vašich detí? Prečítajte si rady ohľadom výberu kozmetiky pre deti od mamičky malého atopika.

Kozmetika pre bábätko


Každá mamina sa snaží svojmu dieťaťu dávať to najlepšie a pri kozmetike to platí dvojnásobne. Za mňa určite platí “čím menej, tým lepšie” a zároveň je fajn držať sa jednej značky. Výber na trhu je veľký, ale ja som mala jasno už v priebehu tehotenstva, keď som v práci absolvovala niekoľko školení, a aj vďaka tomu som si vybrala práve Biodermu.

Doma máme veľa produktov, z ktorých sme niektoré ešte nepoužili a niektoré iba vyskúšali. Sú však medzi nimi aj produkty, ktoré nás doslova zachránili. V dnešnom článku vám ukážem všetko, čo doma máme a možno aj vy objavíte niečo, čo by sa vám na atopický ekzém u bábätka mohlo hodiť.

kozmetika atopicke dieta

Začnem produktami, ktoré máme na prebaľovacom pultíku a používame ich denne. Prvá je micelárna voda z radu ABCDerm. Používam ju väčšinou na dočistenie zadočku, keď mi nevystačí perlan namočený vo vode, alebo v teplé dni na vytieranie záhybov. Práve pozerám, že si musím dokúpiť ďalšie balenie. Aspoň vidíte, ako radi ho používame.

Relaxačný olej je super vec, ktorú používam na Jonáška vždy, keď ho večer masírujem po kúpeli. Väčšinou záleží na jeho nálade, takže ho nepoužívame každý deň, ale tak trikrát týždenne. Obsahuje slnečnicový olej a olej z marhuľových jadier, vďaka ktorému je pokožka krásne hydratovaná. Pomohol nám aj s bolesťami bruška, vždy som ho v dlaniach zahriala a bruško masírovala v smere hodinových ručičiek.

A teraz k našim záchrancom. O Atoderm Preventive som už písala, pretože som ho mala so sebou zbalený už do pôrodnice. Jonáškovi sa už v pôrodnici lúpala koža, takže som mu ju natierala hneď od začiatku. Po dvoch dňoch mal krásnu pokožku, ktorú má doteraz. Toto mliečko napomáha ku vyrovnávaniu Ph pokožky a hlavne znižuje riziko atopického ekzému u detí, takže je to vec, ktorú by mal mať doma každý. Nám naozaj pomohol a natieram s ním Jonyho každý večer.

Druhým obľúbencom, ktorý nás naozaj zachránil, je krém na zadoček. Keď mi došli plienky, ktoré sme používali od narodenia a skúsila som cca tri dni plienky, ktoré ostali doma kamarátke, Jonáš sa dosť vyhádzal. Skúšala som krémy, čo som mala doma, ale nič nezabralo. Pani doktorka nám odporučila Imazol a po dvoch aplikáciách sa ešte viac rozšíril. Potom som siahla po tomto kréme a do piatich dní všetko zmizlo. A to sme sa ich nemohli mesiac zbaviť. Minulý týždeň som bola v lekárni pre tretie balenie, aby sme mali do zásoby.

Čistiaci gél bez mydla používame na telo a vlásky, keď Jonášovi doprajeme večerný wellness, ktorému doma hovoríme večerné kúpanie. Používame ho raz za 3-4 dni. Nevysušuje a nevadí, keď príde do kontaktu s očami. Jemne pení, takže sa používa ľahko a máme ho veľmi radi. Zatiaľ máme v kúpeľni menšie balenie, ktoré je bez pumpičky, ale tešíme sa na tento dávkovač s pumpičkou.

Ešte sme nepoužili Cold Cream, ktorý má byť na veľmi suchú a krehkú pokožku. Obsahuje olej z marhuľových jadier a včelí vosk, vďaka ktorým by mal prinášať úľavu. Myslím, že ten bude fajn na zimu.

Babysquam je krém, ktorý pomáha na šupiny vo vlasoch, na ktoré bábätká trpia. Musím povedať, že sme sa tomuto našťastie vyhli. Šupinky si Jonáš priniesol hlavne z pôrodnice a potom sa objavili asi až po dvoch mesiacoch. V oboch prípadoch sme použili krém a mali sme pokoj. Nanesie sa na hlavičku, nechá sa pôsobiť a potom večer stačí normálne umyť vlásky. Ako som už písala, Jonáš so šupinkami nemal problém, takže nemôžem posúdiť, ako by hlavička vyzerala, keby ich mal viac. Jonymu úplne všetky šupinky nezmizli, ale tie veľké krásne odpadli.

Hydratačné mlieko je posledným z produktov detského radu. Záleží na vás, akým produktom budete chcieť dieťatko natierať. Atopický ekzém u detí je častý a mal ho aj môj manžel. Z tohto dôvodu som ostala u Atoderm Preventive.

Aby som nezabudla, tak tu máme ešte opaľovací krém Photoderm Mineral s SPF 50+ pre tých najmenších. Bábätká mladšie ako 6 mesiacov by nemali prísť do styku so slnkom. Ale poznáte to, slnko sa dostane aj do kočíka, takže mám tento krém neustále v kočíkovej taške, aby bol vždy po ruke.

Článok vznikol v spolupráci s Biodermou

Zaujal vás atopický ekzém u detí, alebo niektorý z produktov? Máte už nejaký doma? Nezabudnite sledovať Instagram, pretože sa tam už čoskoro objaví súťaž o produkty z detského radu a môžete mi dať vedieť, o ktorý by ste si chceli zasúťažiť.

Majte sa krásne!

Vaša L

4.2222

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoďte ho.

Stačí jeden klik na hviezdičku.

Nezaujal

Je skvelý!

Ďakujeme za Váš hlas

Podeľte sa o tento článok s priateľmi.

Budete vedieť ako prví

Neustále pridávame príbehy, rozhovory a odborné rady, ktoré vám môžu byť v riešení atopického ekzému veľmi nápomocné. Ak nám necháte e-mail, budeme vás informovať ako prvých.