Test prašnosti - 99,99% zachytených častíc ocení každý atopik

V tomto období by ste vedeli určite natrafiť na množstvo článkov o predvianočnom upratovaní.

Je to veľká téma, pretože každý chce mať doma do Vianoc čistučko. 

Pre atopikov je upratovanie aktuálne nielen pred Vianocami ale počas celého roka.

„Roztoče, alergény a pele v domácnosti môžu kedykoľvek spustiť neprimeranú reakciu organizmu ako kašel, slzenie oči, neustále kýchanie alebo aj zhoršenie stavu pokožky."

Dôkladné povysávanie môže preto alergikom veľmi pomocť. 
 
V Českej republike funguje už vyše 20 rokov nezávislý testovací inštitút DTest, ktorý každý mesiac prináša užitočné informácie a výsledky testov potravín, drogérie, služieb alebo aj elektroniky. Tohtoročný augustový test vysávačov nás zaujal natoľko, že sme sa rozhodli priniesť užitočné informácie k upratovaniu najmä pre atopikov.


 
Nároky na dobre povysávanú domácnosť sú čoraz väčšie a tento trend sledujú aj výrobcovia vysávačov, ktorí svoje produkty neustále vylepšujú.

„Test preukázal, že prach na kobercoch nepredstavuje pre súčasné modelové rady problém."

Pozor však na zvieracu srsť, tá sa zvykne zachytávať do vlascov a niekedy nepomôžu ani kvalitné kefy. Koberce preto musia na profesionálne vytepovanie. 
 
Pri podlahách skončili výsledky vysávačov o niečo horšie, ako u kobercových povrchov. Problém nastal pri starších parketách s medzierkami, odkiaľ sa prach dostáva oveľa tahšie. Jednoznačne odporúčame povrch po vysávaní dodatočne umyť aj na mokro.
 
Asi vás pri vysávačoch bude najviac zaujímať fitlrácia prachu. V teste boli použité častice vo veľkosti od 0,3 do 20 mikrometrov a máme pre vás dobré správy. Vačšina vysávačov zachytí až 99,99% častíc. Môžu za to aj vzduchové filltre s označením HEPA 13. Sú to špeciálne navrhnuté filtre bez ktorých sa v súčasnosti kvalitný vysávač jednoducho nezaobíde.
 
Rovnako je dobre spomenúť, že v teste boli porovnávane vrecúškové aj bezvrecúčkové vysávače. Druhé spomínané dosliahli horšie výsledky a preto je vrecúśková klasika stále in.


 
A ak ste ešte nepísali Ježiškovi, možno vám práve kvalitný vysávač pomôže spraviť z domácnosti zdravšie a príjemnejšie miesto.

 

Zdroj:
https://www.dtest.sk/clanek-6863/test-vysavacov-2018 

3.0000

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoďte ho.

Stačí jeden klik na hviezdičku.

Nezaujal

Je skvelý!

Ďakujeme za Váš hlas

Podeľte sa o tento článok s priateľmi.

Budete vedieť ako prví

Neustále pridávame príbehy, rozhovory a odborné rady, ktoré vám môžu byť v riešení atopického ekzému veľmi nápomocné. Ak nám necháte e-mail, budeme vás informovať ako prvých.