Mýty a pravdy

Skúšali ste upokojenie hypnózou?

https://www.youtube.com/embed/fBwjTrBze70
Svrbenie spôsobuje narušená kožná bariéra. Uniká z nej voda a naopak, prenikajú do nej mikroorganizmy a alergény. Hypnóza narušenú kožnú bariéru nezacelí a svrbeniu nezabráni.

Môže uškodiť akýkoľvek druh jedla?

https://www.youtube.com/embed/xcq4yNQG2B4
Aj pri atopickom ekzéme treba dbať na výber vhodnej a zároveň pestrej stravy. Alergiu na potraviny konzultujte najskôr s imunoalergológom a následne upravte stravovacie návyky.

Je možné zabrániť atopii?

https://www.youtube.com/embed/V3GEj-jldDw
Atopia je dedičný sklon k alergii. Prejavuje sa atopickým ekzémom, alergickou nádchou, zápalom spojiviek či astmou. Ak ich má aspoň 1 rodič, môžu sa prejaviť aj u dieťata. Suchá pokožka nemusí znamenať atopiu.

Pomáha natieranie medom?

https://www.youtube.com/embed/PptNfZ862YQ
Med neobnovuje narušenú kožnú bariéru. Pre tento účel sú určené premasťujúce krémy a balzamy, ktoré zacelia pokožku a súčasne eliminujú svrbenie.

Existuje na to nejaká vakcína?

https://www.youtube.com/embed/59Qiog_zPTI
Atopická dermatitída je chronické neinfekčné zápalové ochorenie kože. Príčiny sú rôzne a veľmi individuálne. Očkovanie, rovnako ako aj nakazenie od inej osoby, nie je možné.

Pomáhajú kapustové obklady na noc?

https://www.youtube.com/embed/A8qFlGLwy6Q
Kapustové listy síce obsahujú cenné vitamíny a minerály, ale pri príznakoch atopického ekzému s liečbou lézií nepomáhajú.

Vyrieši atopiu natieranie tukom z chladničky?

https://www.youtube.com/embed/FJiog4JTWjE
Potravinárske tuky nie sú vhodné na premasťovanie pokožky. Pre obnovu kožnej bariéry používajte prípravky, ktoré sú špeciálne dermatologicky upravené a určené na suchú, atopickú pokožku.

Kúpať či nekúpať?

https://www.youtube.com/embed/YNWaovlyzD0
Deťom s atopickým ekzémom voda neublíži. Viac ako kúpeľ pomáha 10 min. sprcha s teplotou vody max. 33°C. Po sprche natrite pokožku premasťovacím balzamom alebo krémom do 3 min.

Musí atopik ostať celé leto doma?

https://www.youtube.com/embed/_g-jIcJEPj8
Aj deti s atopickým ekzémom si môžu užiť pobyt na slnku. Stačí si vybrať vhodný opaľovací prípravok s obsahom minerálnych filtrov. Tie pôsobia len na povrchu pokožky a nedráždia ju.

Bude všetko v poriadku, ak sa vyhnem roztočom?

https://www.youtube.com/embed/_0R-DhJ5Tng
Roztoče patria medzi bežne sa vyskytujúci alergén. Ich negatívne účinky nemusia zásadne ovplyvniť vaše dieťa. Dôležitá je najmä správna liečba a životospráva.
Semináre

Semináre

Ak hľadáte pomoc, ste na správnom mieste.

Viac
Čo je atopia?

Čo je atopia?

Kompletné informácie od prejavov až po liečbu

Viac

Budete vedieť ako prví

Neustále pridávame príbehy, rozhovory a odborné rady, ktoré vám môžu byť v riešení atopického ekzému veľmi nápomocné. Ak nám necháte e-mail, budeme vás informovať ako prvých.