Mýty a pravdy

Skúšali ste upokojenie hypnózou?

https://www.youtube.com/embed/fBwjTrBze70
Svrbenie spôsobuje narušená kožná bariéra. Uniká z nej voda a naopak, prenikajú do nej mikroorganizmy a alergény. Hypnóza narušenú kožnú bariéru nezacelí a svrbeniu nezabráni.

Môže uškodiť akýkoľvek druh jedla?

https://www.youtube.com/embed/xcq4yNQG2B4
Aj pri atopickom ekzéme treba dbať na výber vhodnej a zároveň pestrej stravy. Alergiu na potraviny konzultujte najskôr s imunoalergológom a následne upravte stravovacie návyky.

Je možné zabrániť atopii?

https://www.youtube.com/embed/V3GEj-jldDw
Atopia je dedičný sklon k alergii. Prejavuje sa atopickým ekzémom, alergickou nádchou, zápalom spojiviek či astmou. Ak ich má aspoň 1 rodič, môžu sa prejaviť aj u dieťata. Suchá pokožka nemusí znamenať atopiu.

Pomáha natieranie medom?

https://www.youtube.com/embed/PptNfZ862YQ
Med neobnovuje narušenú kožnú bariéru. Pre tento účel sú určené premasťujúce krémy a balzamy, ktoré zacelia pokožku a súčasne eliminujú svrbenie.

Existuje na to nejaká vakcína?

https://www.youtube.com/embed/59Qiog_zPTI
Atopická dermatitída je chronické neinfekčné zápalové ochorenie kože. Príčiny sú rôzne a veľmi individuálne. Očkovanie, rovnako ako aj nakazenie od inej osoby, nie je možné.

Pomáhajú kapustové obklady na noc?

https://www.youtube.com/embed/A8qFlGLwy6Q
Kapustové listy síce obsahujú cenné vitamíny a minerály, ale pri príznakoch atopického ekzému s liečbou lézií nepomáhajú.

Vyrieši atopiu natieranie tukom z chladničky?

https://www.youtube.com/embed/FJiog4JTWjE
Potravinárske tuky nie sú vhodné na premasťovanie pokožky. Pre obnovu kožnej bariéry používajte prípravky, ktoré sú špeciálne dermatologicky upravené a určené na suchú, atopickú pokožku.

Kúpať či nekúpať?

https://www.youtube.com/embed/YNWaovlyzD0
Deťom s atopickým ekzémom voda neublíži. Viac ako kúpeľ pomáha 10 min. sprcha s teplotou vody max. 33°C. Po sprche natrite pokožku premasťovacím balzamom alebo krémom do 3 min.

Musí atopik ostať celé leto doma?

https://www.youtube.com/embed/_g-jIcJEPj8
Aj deti s atopickým ekzémom si môžu užiť pobyt na slnku. Stačí si vybrať vhodný opaľovací prípravok s obsahom minerálnych filtrov. Tie pôsobia len na povrchu pokožky a nedráždia ju.

Bude všetko v poriadku, ak sa vyhnem roztočom?

https://www.youtube.com/embed/_0R-DhJ5Tng
Roztoče patria medzi bežne sa vyskytujúci alergén. Ich negatívne účinky nemusia zásadne ovplyvniť vaše dieťa. Dôležitá je najmä správna liečba a životospráva.

Ak hľadáte pomoc, ste na správnom mieste.

Semináre

Kompletné informácie od prejavov až po liečbu

Čo je atopia?